Umělecká 8, Praha 7
Tel.: 233 378 694
skola@fzsumelecka.cz

Fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Sběr 2017/2018

Ve školním roce 2017/2018 se naše škola v rámci environmentální výchovy zúčastní 24. ročníku SBĚROVÉ SOUTĚŽE ŠKOL Velká cena EURO WASTE a Českých sběrných surovin.

Přispějeme k ochraně životního prostředí a povedeme naše žáky k využívání druhotných surovin. Budeme opět sbírat: papír, plastová víčka z PET lahví, hliníkové obaly

Sběrový papír nesmí obsahovat plastové příměsi, šanony, folie, kopíráky, samolepky, tvrdé knižní vazby, textil, dřevo, sklo. Papír nesmí být znečištěný, zmačkaný, roztrhaný nebo rozstříhaný na malé části. Prosíme o svázání papíru do balíků nebo uložení do papírových krabic či tašek.

Plastová víčka musí být pouze z PET lahví (např. Aquilla, Dobrá voda, Mattoni, Coca-Cola), nesmí obsahovat kovové zátky a ostatní nežádoucí příměsi.

Sběr hliníkových obalů může obsahovat víčka, plechovky, fólie a plechy z hliníku. Nežádoucí jsou kovové příměsi (např. šrouby). Pozor hlavně u plechovek, které mají většinou kovové uzávěry. Hliník si můžete snadno zkontrolovat obyčejným magnetem - magnet nepřitahuje hliník. Pozor na kombinované obaly (např. blistry od léčiv, plastové či papírové pytlíky s hliníkovou fólií), které se nedají třídit jako čistý hliník. Patří do směsného odpadu.

Z hygienických důvodů prosíme o důkladné vylití obsahu plechovek a očištění víček od zbytků potravin.

Odvoz sběru se bude konat vždy ve středu v 7. 30 hod. u vchodu do školní družiny, a to v termínech:

22.11.2017 – 28.2.2018 - 11.4.2018 – 23.5.2018

S případnými dotazy se můžete obrátit na paní učitelku Vojtíškovou.