Umělecká 8, Praha 7
Tel.: 233 378 694
fzsumelecka@seznam.cz

Fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Na návštěvě u huskyjůůů

Datum konání: 21.5. 2019

Popis akce

  Další pozdrav z ozdravného pobytu v Janově nad Nisou přišel s výše uvedeným nadpisem. Dnes se totiž děti vydaly do nedalekého Horního Maxova, kde navštívily chovnou stanici Jany Henychové, která se specializuje na chov a výcvik sibiřských husky. Paní Jana je zkušeným musherem, psovodem psích spřežení, s celou řadou úspěchů v mezinárodních soutěžích. Její povídání o psech i závodech bylo tedy plné zasvěcených informací i zajímavých příhod. A když si na závěr děti mohly pohrát a pomazlit se se psími obyvateli stanice, je jasné, že nadpis dnešního pozdravu je více než výstižný.

Zpráva ze dne 20.5.2019:

  Na ozdravném pobytu v Janově nad Nisou jsou od pátku 17. května třídy 2.B, 2.C a přípravná třída, které nám poslaly pozdrav a několik zpráv. Všichni jsou v pořádku, mají dobrou náladu a všechen čas věnují hrám zlatokopecké horečky. Kromě hledání a rýžování zlata si děti vyzkoušely také používání luku a šípů, lasa a biče, chytání a dojení krávy a spoustu dalších zlatokopeckých a kovbojských dovedností. Při všech hrách a soutěžích nemají dlouhou chvíli a občasná nepřízeň počasí nikomu nedělá zbytečné vrásky.

  K pozdravu byly přiloženy fotografie, které rádi připojujeme. Našim malým zlatokopům i paním učitelkám a vychovatelkám přejeme příjemný a pohodový zbytek pobytu a šťastný návrat do Prahy s kapsami plnými zlatých šupinek a valounů.

 

» Vrátit se na předchozí stránku